• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 25 листопада о 16:00 приєднаємось до акції "Запали свічку пам'яті жертвам Голодомору 1932-1933 рр."

25 листопада о 16:00 приєднаємось до акції "Запали свічку пам'яті жертвам Голодомору 1932-1933 рр."

2017-11-25

25 листопада ерудитівці разом з усією Україною, як і щороку, вшанують пам’ять загиблих під час Голодомору 1932–33 років.

Національні пам’ятні заходи до 84 роковин геноциду пройдуть під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".

Як відомо, у 1917—1921 українці відродили власну державність. Українська революція не лише повернула нашу Батьківщину на мапу світу. Нова держава задекларувала демократичний лад та дотримання основних прав і свобод людини.

Із перших днів Українська Народна Республіка протистояла російській інформаційній та військовій агресії. Втім війна більшовиків проти України не завершилася із падінням державності.

Уже через десятиліття більшовики завдадуть остаточного, на їх думку, удару по окупованій Україні. В Інституті національної пам’яті пояснюють: насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, репресії — все це мало знищити українське прагнення незалежності й самих українців.

"Голодомор — це помста за свободу. Українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій. Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство — селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного — Україну не зламали. І свою незалежність ми змогли підтвердити вже 1991 року", — говорить Володимир В’ятрович, історик, Голова Українського інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, Голодомор — злочин геноциду проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду у 1932–1933 роках, що спричинив загибель від 8 до 10 мільйонів українців.

Визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України "Про Голодомор 1932—1933 років в Україні".

Ми не забудем тридцять третій рік,
Як Україна від голоду стогнала
Й досі ми чуємо стогін далекий
Голосів, помираючих з голоду.
Ми не маємо права забути це.
Бо весна тридцять третього року
Поклала у землю людину живцем,
Не ступивши назад ані кроку,
Їстиму хліб і молитимусь Богу,
Щоб не було більше лиха такого.
Богу молитись і щиро просити,
Щоб українці завжди були ситі.

Запалимо свічку у кожній оселі

На пам’ять на вічну про дні невеселі…
Про голод, що вдерся у кожну хатину.
І нищила смерть ця старого й дитину…
І падали в гаю знесилені люди…
Й здавалося, краю страхіттям не буде!
Худесенькі діти жують лободу…
Важко уявити картину оту!
Годину трагічну вшануємо нині:

Запалимо свічку у кожній родині…

Кiлькiсть переглядiв: 297